هاآرتص-
در جریان دیدار بین رئیس جمهوری آمریکا و نخست وزیر اسرائیل، بوش از اولمرت خواست توضیح دهد که چرا می خواهد بدون دریافت هیچ گونه امتیازی ، بلندیهای جولان را به سوریه بازپس بدهد بنا براین گزارشها، اولمرت بر این باور است که پرزیدنت اسد بسیار به حکومت اسلامی ایران نزدیک شده است.

رویترز -
عربستان و دیگر کشورهای عرب خلیج فارس، در نشست قاهره خواستار آن شدند که پیش از کاهش دوباره سقف تولید، اعضای اوپک، به سهمیه هایی که دوماه پیش در وین تعیین شد، تعهد بیشتری از خود نشان بدهند. اماهیئت های نمایندگی عربستان و کشورهای عرب خلیج فارس نسبت به پایبند بودن ایران و ونزوئلا به سهمیه های تعیین شده با دیده تردید می نگرند. هر دو کشور ونزوئلا و ایران خواستار کاهش هر چه سریعتر سقف تولید اوپک هستند. برپایه گزارش رویترز، ونزوئلا این اتهام را رد کرده است اما ایران در این مورد واکنشی نشان نداده است.

ریا نووستی -
در واکنش به طرح آمریکا برای استقرار سامانه ضد موشکی در لهستان و جمهوری چک، روسیه تلاش گسترده ای برای تولید موشک های بالستیک جدید را آغاز کرده است.همزمان، برخی گزارش ها حکایت از آن دارد که روسیه تصمیم دارد سامانه موشکی پیشرفته ای به نام «اس ٣٠٠» را به ایران تحویل دهد.روسیه، طرح آمریکا برای استقرار موشک های ره گیر در لهستان و سامانه های راداری در جمهوری چک را، خطری برای امنیت ملی خود می داند و از این رو توسعه و تولید موشک های بالستیک جدید را در صدر برنامه های نظامی خود قرار داده است.به گزارش خبر گزاری ریا نووستی روسیه، چهارشنبه ششم آذر، نیروی موشک های راهبردی و نیروی فضایی روسیه به طور مشترک نوع جدیدی از موشک قاره پیمای بالستیک «آر- اس - ٢٤» ، مجهز به کلاهک های جدا شونده را با موفقیت آزمایش کردند.

بی بی سی -
بر اساس یک طرح تازه قرار است برای اولین بار از دوچرخه به عنوان یک وسیله نقلیه "پاک"در سفرهای روزانه شهروندان تهرانی استفاده شود

.رادیو آمریکا -
علی یونسی، وزیر اطلاعات دولت سید محمد خاتمی درباره انتخابات آتی ریاست جمهوری در ایران می گوید « رقیب احمدی نژاد فردی جز خاتمی نیست.»علی یونسی که اکنون «مشاور امنیتی رئیس قوه قضائیه» است همچنین گفته در حال حاضر برخی از خاتمی تصویری «خطرناک» برای جمهوری اسلامی ارائه کرده اند در حالی که خاتمی «فرصتی» برای نظام است.

بی بی سی-
این خبرگزاری با اشاره به اظهارات فرمانده نیروی هوایی ارتش ایران مبنی بر طراحی هواپیمای رادارگریز نوشت: هواپیماهای رادارگریز به نوعی از هواپیماهای نظامی اطلاق می شود که به دلیل شکل خاص و استفاده از مواد پیشرفته در پوشش بدنه آن ها، توسط سیستم های راداری و سایر تجهیزات متداول به نوعی موثر ردیابی نمی شوند و در نتیجه، در حمله به هدف های زمینی یا مقابله با جنگنده های دشمن، با خطر کمتری از سوی پدافند ضدهوایی یا سیستم دفاعی هواپیماهای طرف مقابل مواجه هستند.در حال حاضر، نیروی هوایی آمریکا چند نوع هواپیمای رادارگریز ساخت این کشور را در اختیار دارد و آن ها را در بعضی عملیات نظامی، از جمله جنگ عراق در سال ٢٠٠٣ مورد استفاده قرار داده است.


دسته ها :
سه شنبه دوازدهم 9 1387
X